Головна » 2011 » Листопад » 23 » У Волинському музеї відбувся вечір-портрет „Зоря таланту Маргарити Малиновської” (до 70-ої річниці від дня народження).
Волинське Полісся стало колискою таланту української письменниці, критика, літературознавця Маргарити Юріївни Малиновської. Саме на Волині народилася майбутня письменниця, тут минули її дитинство і шкільні роки, тут розпочала свою творчу діяльність, про Волинський край натхненно оповіла у своїй дилогії „Гримучі озера” та „Полісся”. Два десятка літ присвятила Маргарита Юріївна літературі. Її перу належать монографії „Синтез важкої води” (1967), „Любов до життя” (1968), „Олесь Гончар” (1971), „Древо дружби. Леонід Леонов і Україна” (1979).
23 листопада 2011 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся вечір-портрет „Зоря таланту Маргарити Малиновської” (до 70-ї річниці від дня народження) з циклу „Відомі жінки Волині”.
У проведенні вечора брали участь представники красного письменства: Валентина Штинько – поет, прозаїк, публіцист, член трьох Національних Спілок України – письменників, журналістів та краєзнавців; Василь Федчук –  заслужений журналіст України, краєзнавець. На вечір були запрошені родичі, однокласники, друзі, знайомі, зокрема, Світлана Малиновська – дружина покійного брата Михайла Малиновського; Гаїна Кварцяна – знайома письменниці; Галина Вітвар – однокласниця Маргарити Малиновської.
Серед колекцій, які зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї, почесне місце займає особистий фонд Маргарити Малиновської. Його експонатами є документи, матеріали  про її життя  і творчість, понад 80 книг з дарчими посвятами письменників України та зарубіжних країн, передані до музею родиною. Окремі з них, а саме: фотографії, щоденники, похвальні грамоти, автобіографія, рукописи, листи та інше, були представлені на виставці „Зоря її таланту”, яку підготували наукові співробітники відділу науково-освітньої роботи музею. Привертає увагу портрет Маргарити Малиновської волинського художника Миколи Гевелюка, переданий дружиною покійного брата Світланою Малиновською.
Для запрошених учнів Луцького педагогічного коледжу Луцького Центру професійно-технічної освіти на вечорі прозвучали пісні про Волинь у виконанні учнів Луцької дитячої музичної школи № 1 імені Ф.Шопена (керівник Марія Лукич).

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1362 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0