Головна » 2014 » May » 15 » У Музеї волинської ікони презентовано ікону „Благовіщення” XVIII ст.
У Музеї волинської ікони презентовано ікону „Благовіщення” XVIII ст.

Музей волинської ікони до Міжнародного дня музеїв презентує нещодано відреставровану ікону „Благовіщення” XVIII ст. Реставраційні роботи були проведені реставратором Волинського краєзнавчого музею Ларисою Обухович.

Ікона виставлена у залі серед ікон другої половини XVIII ст., зорієнтованих на західноєвропейську живописну традицію, яка давала можливість відобразити як внутрішній динамізм, так і зовнішню афектацію. Ікона написана темперними і олійними фарбами на дерев'яній основі, що було характерним для цього періоду. В образі Богородиці втілена манірність і театралізованість жестів, типова для західноукраїнської ікони епохи бароко.

Динамічній композиції відповідає лаконічна, але насичена палітра, яка базується на поєднанні червоного, синього, рожевого та сірого кольорів, що гармонійно поєднуються з посрібленим тлом і золоченими німбами.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 966 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0