Головна » 2014 » Травень » 7 » Світлий спогад про світлу людину.
Світлий спогад про світлу людину.

7 травня 2014 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Людмили Василівни Бублейник (24.06.1934 – 09.05.2013) «Світлий спогад про світлу людину» з циклу «Відомі жінки Волині».

Л.В. Бублейник – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології і перекладу Волинського інституту економіки та менеджменту, відмінник народної освіти Узбекистану, заслужений професор Волинського державного університету імені Лесі Українки.

Вона є автором понад 200 опублікованих праць – монографій, підручників, статей з актуальних проблем мовознавства. Її наукові розвідки опубліковані в авторитетних періодичних виданнях – «Мовознавство», «Русская речь», «Українське мовознавство», «Русское языкознание», «Культура слова» та ін., а також у наукових збірниках України, Білорусі, Польщі та Росії.

По відношенню до Волинського краєзнавчого музею Л.В.Бублейник є одним з найбільших фондоутворювачів: 1996 року від Людмили Василівни надійшли до музею перші дарунки – два альбоми з кількома сотнями поштових листівок першої третини ХХ століття, які тематично можна об’єднати в кілька колекцій: «Актори німого кіно», «Види міст»; «Репродукції з картин відомих художників». Понад тисячу одиниць зберігання склали різновеликі колекції надзвичайно широкої тематики: «Троянди», «Квіти», «Пейзажі», «Види міст. Архітектурні пейзажі», «Репродукції картин з різних музеїв, картинних галерей світу», «Ляльки світу», «Друге народження квітів», «Декоративний розпис», «Московський кремль», «Чорноморське узбережжя від Одеси до Батумі», «Декоративні кімнатні рослини», «Актори театру і кіно», «Жіночі типи Японії»; хронологічні рамки поштівок – кінець 1920х-1970х рр.

Виданнями власних монографій, книгами з особистої бібліотеки, предметами декоративно-ужитковими – побутовими дрібничками кінця ХІХ - початку ХХ ст. – обдарувала Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в селі Колодяжному, до якого була особливо прихильною.

Нині музей володіє особистим архівом Л. В. Бублейник: документами, світлинами, програмами і матеріалами наукових конференцій, у яких вона брала активну участь, виданнями її наукових праць, підручників тощо, особистими речами.

Працівниками відділу фондів Волинського краєзнавчого музею підготовлено фотодокументальну виставку «Світлий спогад про світлу людину», з матеріалами якої познайомила присутніх – викладачів і студентів Східноєвропейського національного університету Наталія Пушкар – головний хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею.

Спогадами про Людмилу Василівну поділилися: Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури, Луїза Оляндер – доктор філологічних наук, професор, академік АН ВО України, Юрій Громик – декан інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Софія Муляр – кандидат філологічних наук, доцент, Світлана Богдан – письменниця, філолог, літературний редактор журналу «Жила», Катерина Кузь – директор магазину «Планета».

Лариса Гриб,

провідний науковий співробітник

відділу науково-освітньої роботи

Фото Л.Максимова