Головна » 2013 » November » 28 » РЕКОРД: три музеї в одній школі!
РЕКОРД: три музеї в одній школі!
Позавчора ми з колегами стали свідками й учасниками неординарної події — святкування 140-річчя Купичівської, що в Турійському районі, школи й відкриття у цьому навчальному закладі третього (!) музею, – пише «Волинь-нова».
Шкільний музей історії села Купичів діє тут уже багато літ, а історія його справді багатюща, роками її досліджував, збирав матеріали сільський агроном і краєзнавець світлої пам’яті Михайло Купчинський.
У червні 2008 року у сільській школі відкрився перший в Україні музей «Солом’яне диво», що став результатом невсипущої праці й таланту заслуженого майстра народної творчості України, учасниці багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок Марії Кравчук та її учнів зі студії «Житечко». На відкритті цього справді унікального музею побували учасники Міжнародного симпозіуму майстрів соломоплетіння з Угорщини, Білорусі, Молдови, Росії, багатьох куточків України.
А тепер тут відкрито ще й Музей школи, в якому можна довідатися про багатьох її знаменитих випускників, серед яких є відомі поети, художники, педагоги, працівники космічної галузі, керівники великих підприємств. До слова, нинішній директор Купичівської ЗОШ Олександр Гончарук — також її випускник. Тож ініціаторові створення цього музею, педагогові-ветеранові, краєзнавцеві, авторові книги «Наша рідна школа» (547 сторінок) Юлії Тимофіївні Купчинській вдалося знайти однодумців.
Категорія: Музей історії села Купичів (Турійський р-н) | Переглядів: 1026 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0