Головна » 2015 » August » 13 » ЛЕКЦІЮ ДЛЯ ТОВАРИСТВА СЛІПИХ ПРОЧИТАНО У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

Вже багато років триває співпраця між Володимир-Волинським історичним музеєм імені Омеляна Дверницького та Нововолинською міжрайонною територіальною первинною організацією Українського товариства сліпих, до складу якої входять інваліди по зору, котрі проживають у м.Володимирі-Волинському і районі.

На прохання голови організації Антоніни Никитюк науковий співробітник музею Богдан Янович прочитав незрячим людям лекцію «День Незалежності – державне свято Українського народу».

Музейник розповів про історичні передумови здобуття самостійності українським народом, адже дню 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада України прийняла Акт проголошення Незалежності України ,передувала багатовікова боротьба за здобуття суверенітету. Справжніми державотворцями були Володимир Великий і Данило Галицький, Богдан Хмельницький і Іван Мазепа, Михайло Грушевський і Павло Скоропадський.

Чимало зусиль, часто ціною життя, доклали гімназисти і студенти під Крутами(1919р) , вояки УПА та активісти руху «шістидесятників» (В. Чорновіл, Ліна Костенко, Іван Дзюба, брати Горині, Алла Горська) та мільйони кращих синів і дочок України впродовж її багатовікової історії.

Перед присутніми також виступив настоятель Собору Різдва Христового митрофорний протоієерй о. Микола Удуд (на фото), котрий торкнувся актуальних питань минулого і сьогодення, розповів про особливості святкування православних свят серпня.

Члени товариства УТОС з головою Антоніною Микитюк та музейником Богданом Яновичем

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 845 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0