Головна » 2021 » January » 6 » Христос рождається!
Христос рождається!

Хай Рік Новий, Різдво Христове Вам подарують дні казкові!

Українське Різдво має свою естетику, аромати, свої традиції і звучання. На виставці в Іваничівському музеї представлені головні атрибути свята, виготовлені місцевими майстрами.

Солом’яний Дідух – символ Різдва в Україні, останній сніп, вижатий на ниві. Символ родоначальника сім'ї, що уособлює місце для духів, предків, дідів, захисників та покровителів будинку. Це символ святого відродження живого, що є на світі.

Різдвяна восьмикутна зірка – головний атрибут святкування Різдва. Вона символізує народження. Це – символ Бога, символ сонця, символ світла.

Різдвяний Павук – прикраса оселі, яку підвішували до стелі над святковим столом. Зроблений із солом'яних трикутників, він являє собою своєрідну модель світобудови і вважається гармонізатором простору.

То ж бережімо і передаваймо наступним покоління традиції наших предків. Хай віра в серці кожного засяє.

Гарного Святвечора!
Щасливого Різдва!

Джерело: Історичний музей смт. Іваничі

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 219 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1