Головна » 2020 » October » 2 » Фотодокументальну виставку до ювілею ВІППО відкрили у Музеї історії освіти Волині

24 вересня в рамках урочистостей з нагоди 80-річчя з часу створення Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в Музеї історії освіти Волині відбулася презентація ювілейної фотодокументальної виставки «ВІППО – 80: портрет шкільництва Волині в просторі і часі».

Про основні віхи історії установи, внесок у розвиток інституту її очільників, багаторічні досягнення, сучасні здобутки та проблеми розповів директор ВІППО, кандидат історичних наук, доцент Петро Олешко.

Про роль та вагоме місце інституту в розбудові освітньої галузі краю, запровадження європейських підходів до підготовки нової генерації духовної та інтелектуальної еліти нації наголосила у виступі Ірина Вахович, голова Волинської обласної ради, доктор економічних наук, професор.

Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Волинського національного університету імені Лесі Українки, член-кореспондент Української Академії історичних наук Геннадій Бондаренко відзначив вагомий внесок інституту та Музею історії освіти в розвиток науково-краєзнавчих досліджень краю, впровадження курсу «Волинезнавство» в школах області.

Консультації для учасників та гостей відкриття виставки надали її організатори: Анатолій Силюк, методист відділу виховної роботи, Алла Янковенко, завідувач Музею історії освіти Волині, та Галина Романчук, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії соціологічних досліджень та розвитку освіти.

В експозиції виставки представлено понад 500 документів, фото, друкованих видань, інших матеріалів із фондів музею, Державного архіву Волинської області, Волинського краєзнавчого музею, бібліотеки ВІППО, Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, особистих архівів працівників та ветеранів інституту.

Матеріали виставки відображають основні етапи становлення і діяльності інституту та його очільників у контексті історії освіти на Волині та в Україні: «ВІППО: на шляху становлення. 1940-1941 рр.» (Шелудько, директор), «Створення радянської моделі освіти на Волині. 1944-1967 рр.» (Ілля Якович Хорунжий — директор Волинського інституту вдосконалення вчителів у 1944-1962 рр., Михайло Григорович Киричук — директор Волинського інституту вдосконалення вчителів у 1962-1967 рр.), «Українські пріоритети ВІППО у волинському шкільництві радянських часів. 1967-1991 рр.» (Сергій Олександрович Крачковський — в. о. директора Волинського інституту вдосконалення вчителів у 1967 р., Олексій Остапович Поліщук — директор Волинського інституту вдосконалення вчителів у 1968-1971 рр., Михайло Андрійович Падалко — директор Волинського обласного інституту вдосконалення вчителів у 1971-1984 рр.), «ВІППО в незалежній Україні: формування модерного педагога. 1991-2013 рр.» (Ганна Семенівна Маслай — директор (з 2001 р. — ректор) Волинського інституту вдосконалення вчителів (Волинського обласного навчально-методичного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти) в 1984-2008 рр., доцент, Михайло Олександрович Сташенко — ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) в 2008-2013 рр., кандидат фізико-математичних наук, доцент, Вітюк Валентина Василівна — в. о. ректора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в 2013 р., кандидат педагогічних наук, доцент), «Впевнено в майбутнє: шляхом модернізації освіти на Волині. 2013-2020 рр.» (Петро Степанович Олешко — з 2013 р. — ректор, з 2020 р. — директор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент).

Окремі стенди присвячено науково-методичному виданню «Педагогічний пошук» (1994-2020 рр.), дослідженню і написанню історії ВІППО, видавничій практиці інституту та його викладачів.

Матеріали виставки будуть цікаві науковцям, педагогам, краєзнавцям, дослідникам історії освіти на Волині, широкому загалу.

Місце експонування: Музей історії освіти Волині при ВІППО, м. Луцьк, вул. Винниченка, 31.
Тел. для довідок: 0634117998 (Алла Анатоліївна Янковенко).
Термін експонування: вересень-грудень 2020 року.

Анатолій Силюк,
методист відділу виховної роботи

Джерело: ВІППО

Категорія: Музей освіти Волині при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти | Переглядів: 263 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1