Головна » 2015 » December » 25 » «Дідух – до хати, біда – з хати»
«Дідух – до хати, біда – з хати»

У Волинському краєзнавчому музеї всіх відвідувачів сьогодні зустрічає розкішний Дідух. Створений він майстринею Валентиною Якимович та її ученицею Лізою Калюжною, яка навчається в студії «Поліське золото» при Соловичівській школі Турійського району.

Святковий сніп поданий на Одинадцятий обласний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят», що проводиться в музеї.

Дідух (коляда, сніп, дідок) є основним ритуальним символом різдвяно-новорічної обрядовості українців. Це необмолочений сніп збіжжя, обв’язаний перевеслом. На Дідуха залишають першого або останнього вижатого на полі снопа. Дідух ‒ символ урожаю, добробуту, багатства, духовного життя українців, оберега роду.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 941 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4