Головна » 2021 » January » 22 » 22 січня День Соборності України
22 січня День Соборності України

22 січня Україна святкує День Соборності. Саме в цей день 1919 року дві частини одного народу – Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка, об’єднались в єдину державу. Про значення цієї події сказано багато, а у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового представлена виставка, яка розкриває її історичний аспект. Тут демонструються копії документів тих часів, фото діячів, які були безпосередньо причетні до них, світлин з урочистостей проголошення Акту Злуки на Софіївський площі в Києві.

Ця подія залишилася у пам’яті українського народу, стала дороговказом, символом єдності за майбутнє України. Свідченням цього є акції, які відбувалися в різні роки, серед яких – «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року. Її презентує фото жителя нашого містечка Василя Солдатова, який долучився до цього дійства.

Вивчаймо історію своєї країни, єднаймося заради її майбутнього!

Джерело: Торчин: історичний музей

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 171 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0