Головна » Статті » Рокинівський музей історії сільського господарства Волині-скансен

У категорії матеріалів: 10
Показано матеріалів: 1-10


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views

Про свято Водохреща розповідає директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк.

Рокинівський музей історії сільського господарства Волині-скансен | Views: 165 | Added by: volyn-museum | Date: 18.01.2021 | Comments (0)

Майже у всіх країнах світу весілля вважається одним з найвеличніших і урочистіших свят. І не тільки для родин, які одружують свої чада, а й для цілого села, округу. До нього готуються заздалегідь. І проходить воно в декілька етапів.


Зі спогадів директора Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександра Середюка.


Ювілей, кругла дата, річниця.. Але ніхто не стане сперечатися з тим, що для будь-якої людини вона має особливе значення. Ювілей вважають своєрідним кордоном в житті, часом підведення підсумків і тому чекають його з хвилюванням і трепетом. Така хвилююча мить настала і для Олександра Миколайовича Середюка.


Такий висновок зробила дружина Олександра Середюка, директора і засновника, автора експозиції Волинського музею-скансена, доктора філософії, письменника і публіциста, коли він розпочав експедицію по перевезенню чергової пам’ятки народної архітектури в експозицію просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен.


Запорізькі козаки як у виборі старшини і розподілі земель, так і в судах і покараннях керувалися не писаними законами, а стародавнім звичаєм, словесним правом і здоровим глуздом.


   На сьогодні в Україні і за її межами не всі розуміють і можуть пояснити: чому головне свято Весни має три назви – Великдень, Пасха або Воскресіння Христове? Для більшості людей байдуже її суть і зміст, аби була добра чарка та свіжа шкварка. Проте, ці свята абсолютно різні, як за часом виникнення, так і за своєю суттю і обрядовістю. Давайте повернемося до витоків історії, такої, яка була, якою жили наші пращури.


    Одними з найбільших зібрань пам’яток з історії народної архітектури, культури та побуту українців є етнографічні музеї просто неба – скансени, які останнім часом все виразніше перетворюються на осередки дослідження та популяризації матеріальних і духовних цінностей традиційної культури українського народу.

   Під такою назвою проходила ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція на базі Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району...

    Ми зупинимось на конкретній справі, як музейні працівники можуть захистити свою продукцію, свій авторський твір, своє інтелектуальне право. Музей зробити, відкрити експозицію – це в десять разів важче, ніж написати книгу, монографію чи дисертацію.