Головна » Статті » Музей археології Волинського національного університету імені Лесі Українки

У категорії матеріалів: 4
Показано матеріалів: 1-4


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views

   Серед 105 музеїв Волинської області, які офіційно зареєстровані при навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України функціонують 26 музеїв бойової слави, 25 – історико-етнографічного спрямування, 23 – історії міст чи сіл. На Волині є також ряд меморіальних, літературних, мистецьких та інших музеїв. І лише один музей археології, який організований та функціонує на історичному факультеті СНУ імені Лесі Українки.

Музей археології Волинського національного університету імені Лесі Українки | Views: 902 | Added by: volyn-museum | Date: 10.06.2014 | Comments (0)

Однією із найвагоміших категорій джерел для з’ясування багатьох проблем козацької доби є речові джерела, здобуті в процесі археологічних розкопок чи розвідок впродовж понад ста років. Археологічні пам’ятки українського козацтва поділяються на рештки матеріальної та духовної культури, що збереглися в Україні та деяких суміжних територіях від епохи буремної діяльності українських козаків і всього українського народу ХVІ-ХVІІ ст.


Останні роки були позначені пробудженням історичної самосвідомості українського народу, значним інтересом до свого минулого, культурних надбань. Тому на перший план виступає проблема збереження археологічної спадщини давнього населення України. Адже саме пам’ятки археології найбільше глибоко втілюють в собі особливості суспільно-історичного та культурного розвитку народу.


Музеї є історико-культурними закладами, які зберігають та вивчають історичні пам’ятки, речові історичні джерела. Вони класифікуються насамперед за характером пам’яток, які в них зберігаються. Саме такими є пам’ятки археології, залишені нам у спадок культурами минулих епох. Вони становлять вагому частину багатої культурної спадщини України.