Головна » Статті » Володимир-Волинський історичний музей

У категорії матеріалів: 30
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views

В історії міста Володимира були люди,  які залишили по собі добрий слід. Досліджувати життя таких особистостей – дуже приємно, хоча багато з них відійшли вже у Вічність та досі відчувається енергія добра, яку вони дарували оточуючим.

Володимир-Волинський історичний музей | Views: 30 | Added by: volyn-museum | Date: 04.01.2022 | Comments (0)

Спогади нині вже покійного місцевого жителя Святослава Панасевича, якими люб’язно поділилася з Володимир-Волинським історичним музеєм його донька пані Олена.


Український народ пережив кілька геноцидів, одним з найстрашніших є депортація українського населення з Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини (тепер – територія Польщі).


Позаминулого року до нашого Володимир-Волинського історичного музею завітала художниця Магожата Скалбанія з Любліна. Вона сказала, що охоче відвідала Володимир-Волинський, бо тут колись жив відомий польський поет Юзеф Чеховіч. Хто ж він?


Життєві невигадані історії про місцеве єврейство, якими колись поділився світлої пам'яті краєзнавець і музейник Петро Михайлович Заклекта (1944–2015), а йому розповіли місцеві старожили.


9 січня 2018 року виповниться 120 років від дня народження Олександра Цинкаловського – видатного волинянина, уродженця Володимира-Волинського, знаного археолога. У фондах Володимир-Волинського історичного музею зберігається епістолярій вченого, який дає можливість краще збагнути особистість вченого.


   Ім'я Олександра Цинкаловського поступово повертається до рідної Волині, його наукову спадщину досліджують вчені-історики. Яким ж був відомий краєзнавець як людина? Які почуття переповнювали його душу?


   У кожній сім'ї є свої пам'ятні речі, реліквії, з якими пов'язано багато родинних спогадів про пережиті роки, стосунки між людьми, історичні події. У когось – це старі світлини, в інших - вишитий рушник чи картина, листи, медальйони тощо.


   Одна з понад двох сотень вулиць у Володимирі-Волинському названа на честь Мирослава Зубінського. 8 квітня нинішнього року виповнюється 110 літ від дня народження талановитого митця. Який ж слід залишив цей чоловік у історії волинського живопису, як склалася його доля?


   Наближаються різдвяно-новорічні свята. У цей час душу відвідують найрізноманітніші спогади – про минуле, про дитинство, про хороших людей, яких уже немає з нами... Днями до Володимир-Волинського музею завітав відомий у місті педагог і краєзнавець Павло Смикалюк і приніс 14 поштівок.

1-10 11-20 21-30