Головна » 2014 » July » 3 » Відкрито тематичну експозицію Ковельського музею до 70-ої річниці визволення міста.

З нагоди 70-ої річниці визволення Ковеля від  фашистського поневолення у Ковельському історичному музеї розгорнута тематична експозиція “Ковельщина у вогні: 1941-1945 рр.”, на якій представлені світлини, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни (на знімку – один із фрагментів експозиції).

Це, зокрема, 54 фотокартки, що розповідають про наше місто у період окупації і визволення. На фото екскурсанти побачать німецьку і радянську бронетехніку, пересування німецьких військ танкової дивізії вермахту, бойові позиції на залізничних коліях Ковеля, маневри бойової техніки і живої сили противника, наступ радянських військ в ході проведення “Ковельської”  операції, вивезення ковельчан на примусові роботи до Німеччини.

Жахливу картину збитків відтворюють фотознімки зруйнованої міської забудови і розбитих вулиць (із 4000 житлових будинків німці знищили 2944). В експозиції є фото вояків УПА. На виставці можна побачити особисті речі солдатів та зброю.

Мирослава МОРОЗ,

головний зберігач фондів Ковельського історичного музею.

Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.

Джерело: Вісті Ковельщини

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 1043 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0