Головна » 2013 » Травень » 25 » ПІДЕШ У „ШИНОК” – ПОТРАПИШ У МУЗЕЙ.
ПІДЕШ У „ШИНОК” – ПОТРАПИШ У МУЗЕЙ.
Цей заклад громадського харчування вже став візитівкою села Переспа Рожищенського району.
Важко навіть сказати, що ж це насправді: кафе чи все-таки музей? Коли хтось вперше опиняється в «Шинку», то одразу починає оглядатися на всі боки. І є чого: старовинних речей тут зібрано більше, ніж у деяких районних музеях (на фото). Посуд, швейні машинки, патефони, грамофони, знаряддя праці, старовинні фотокартки, купюри, документи – всього не перелічиш. Якщо вам доведеться побувати в цьому закладі, рекомендую звернути увагу на човен-довбанку, що висить під стелею. Таке нечасто побачиш навіть у справжніх музеях.
Поруч з кафе у колишньому млині облаштований «Музей Першої світової війни». Побувавши у ньому, можна сміливо казати, що «Шинок» виконує ще й просвітницьку функцію, адже поруч із багатьма експонатами подається письмова інформація. Тому відвідувачі можуть дізнатися більше про ту чи іншу зброю або захисне спорядження на кшталт солдатських касок. Останніх, до речі, тут ціла колекція – сім штук. Дивує лише, що історичні довідки про той чи інший предмет чомусь виконані російською.
Сергій НАУМУК
Категорія: Рожищенський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 1222 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0